poniedziałek, 16 grudnia 2013

Mania testowania

Co u Was? Ja musiałam ograniczyć korzystanie z kompa, bo działo sie z nim coś dziwnego-miał w zwyczaju wyłączać sie niespodziewanie w czasie korzystania z internetu...Dlatego dziś melduję sie za pomocą telefonu. Ale...do rzeczy. Obecnie mamy w telewizji, zwłaszcza publicznej, bzika testowania. Test wiedzy o zdrowiu, test wiedzy o powstaniach, test wiedzy o żywności...Ogólnie wychodzi na to, ze Polacy bardzo lubią takie testy. Z jednej strony, uważam to za  fajny pomysł dla śmiertelników, bo mozna sprawdzić swoją wiedzę na rożne tematy, poznać lepiej dane zagadnienie, jeśli brak nam informacji. Nie podoba mi sie za to duża liczba gwiazdek i celebrytow rozmaitego pokroju, którzy takie testy traktują jako okazje do lansowania sie w mediach, przypomnienia o sobie i tak dalej...I po co zajmować tymi testami czas antenowy, który moznaby przeznaczyć na coś bardziej wartościowego? Moim zdaniem ten, kto ma już jakaś wiedzę, nie potrzebuje testów, to "sprzedać" itp. Słowem, testy dostają ode mnie duży minus, choć oczywiście nie mozna odmówić im waloru edukacyjnego. A Wy co sądzicie? Lubicie, ogladacie? Rozwiązujecie? I jaki test będzie następny? Czy w ogóle jest jeszcze miejsce na takie coś? I co u Was? Ja nadal obsesyjnie przeglądam ogłoszenia, ale teraz, przed końcem roku, kwestia pracy nie wygląda za dobrze. Jeszcze nie  popadam w dół, ale jeśli w styczniu nic sie nie zmieni, trzeba będzie zacząć sie martwić...

9 komentarzy:

 1. ja test widziałam tylko jeden, z wiedzy o filmie. i muszę powiedzieć, że byłam podbudowana kiedy zamiast serialowych gwiazdek jednego sezonu, zobaczyłam prawdziwe osobowości kina, teatru i muzyki.
  innych nie oglądam z prostej przyczyny - dostęp do telewizora mam tylko w domu, a i w nim zbyt dużo nie oglądam. odzwyczaiłam się. ale to mi w ogóle nie przeszkadza :)

  a ogłoszenia oglądaj i się nie poddawaj!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czas antenowy nigdy nie będzie przeznaczony do końca na coś wartościowego, więc w sumie wolę te testy niż kolejne kłótnie... Tyle że w sumie nie oglądam TV zbyt często.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę dawno temu widziałam telewizor... Gwiazdy chcą być cały czas widoczne, chociaż czasami wolałabym zobaczyć zwykłego człowieka, a nie tylko takie lansowane gwiazdy.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tam czasem lubię testy, porówniania... ale oglądam dla zabawy, nigdy nie traktuję tych wyników poważnie, zreszta nie znam nikogo, kto by tak robił..

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję :) Ja tak bardzo się wciągnęłam w Grę o Tron i Chirurgów, że jestem w tym pierwszym na bieżąco, a w tym drugim mam kilka odcinków zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 6. moj laptopik tez tak mial ze sie sam wylaczal i raz padl na dobre ze trzeba bylo go sformatowac
  a co do testowania to jeszcze nigdy tego nie ogladalam i raczej nie zamierzam

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie oglądam telewizji, więc na najnowszych modach się nie znam. Póki ludzi przyciągają te testy, to będą one robione i pokazywane. Każdy musi się jakoś dowartościować. Chociaż dziwi mnie, że po szkole ktoś jeszcze ma na to chęć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zrób test co ludzie wiedzą na temat zdobywania pracy w Twoim mieście ;). Może coś Ci ktoś podsunie? Śmiechem żartem popytać spróbuj, bo sytuacja widzę nieciekawa. Mam jednak nadzieję że szybko coś znajdziesz! Tego Ci świątecznie życzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trafiłaś w samo sedno!
  Ogólnie mi się takie testy podobają bo stwarzają możliwość spędzenia w miarę inteligentnie czasu a w dodatku możemy się jako społeczeństwo troszeczkę zjednoczyć ;)
  Natomiast to też okazja to lansowania się pogodynek i innych pseudogwiazdek .. co już nie jest takie fajne.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń