sobota, 13 lipca 2013

Goła d...kontra sfery niebieskie, czyli jak zrobić aferę z niczego. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14262096,Agnieszka_Radwanska_wykluczona_z_grona_propagatorow.html

Słyszeliście o tej całej akcji? Zapewne tak. Ja, mimo że nie jestem fanką tej pani, postanowiłam rozkminić, o co chodzi. I wyszła z tego jakaś kosmiczna bzdura. Fascynuje mnie, dlaczego w tym kraju ludzi interesuje tylko to, co jest związane z Kościołem i w mniej lub bardziej wydumany sposób narusza jakieś tam normy. Co ma piernik do wiatraka, co ma akcja z Jezusem do nagich zdjęć panienki R.? Bo może ja czegoś nie rozumiem. Gdyby uczestniczyła w akcji dotyczącej Jezusa nago, to, cholerka, mogłoby zostać to odebrane jako kontrowersyjne czy coś. Ale skoro akcja religijna to jedno, a sesja przy basenie to coś innego, to o co tu chodzi? No tak, ale osoby przejawiające nadmiernie zainteresowanie sferą duchową, a co za tym idzie, przewrażliwione na tle cielesności, muszą się czymś zająć. Oczywiście, już posypały się na nią gromy. Ja uważam, że są bardziej karygodne, dziwniejsze sprawy, np. gdyby ktoś, kto wystąpił w akcji "Nie jeżdżę po alkoholu", zabił kogoś samochodem, będąc pod wpływem. To byłoby złe, naganne. Ale to? Jak już napisałam, w żaden sposób się to dla mnie nie łączy. Mimo to osoby uważające się za autorytety w dziedzinie jakiejś tam etyki są na posterunku. Wiadomo. Wielki Brat patrzy, czuwa, nie śpi. Czy my naprawdę nie mamy w tym kraju poważniejszych zmartwień? Wydaje mi się, że tak, ale patrząc na to, co się dzieje w mediach, wydaje mi się, że nie. Zaraz się może okazać, że gdyby bohaterka całej akcji chciała wziąć ślub kościelny albo ochrzcić dziecko, to ktoś będzie jej to chciał uniemożliwić. Trzeba będzie ją przykładnie ukarać. Może przesadzam, ale wydaje mi się, że skoro sprawa zaszła tak daleko, to i szum nie ucichnie tak szybko.
A jakie jest Wasze podejście do tej sprawy? Co o tym sądzicie? Czy rzeczywiście jest czego się przyczepić, czy tylko ja zgubiłam już wszelkie normy moralne i nie widzę nic złego w łączeniu tych dwóch spraw? Ja jestem pewna jednego-niech bohaterka afery robi, co chce. Kto jej zabroni? Były już gorsze "zbrodnie" łączenia nagości z religią, i to w jednej rzeczy, i jakoś świat się nie zawalił...

6 komentarzy:

 1. Dla mnie nagość jest już tak pospolita, że jedyne czemu nie mogę się nadziwić to to, że kobiety pokazują wszystko, a gołego penisa to za chuja zobaczyć się nie da.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, świat przyzwyczaił się do tego, że kobieta rozbiera się po prostu, a jak facet pokaże za wiele to jest wielki szok, cenzura i mowy nie ma, żeby pokazać co on tam ma. Dość mocna naga niesprawiedliwość.
   Nadal są biblioteki, gdzie są takie starsze panie i praca jest nudna jak nie wiem, ale mnie na szczęście to ominęło, choć nawet teraz spotykam się z takimi osobami, które są wielce obrażone, że muszą komuś książkę wypożyczyć... Ręce opadają.

   Usuń
 2. Sądzę, że Bóg siedzi i puka się w czoło, patrząc na to, co działacze katoliccy wyrabiają. To już przesada. Tak jakoś niedawno jakiś publicysta wymyślił dziurawe prezerwatywy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja widziałam te zdjęcia, gdzieś przypadkiem natrafiłam na takie jak leży na jakimś leżaku przy basenie, ale nie zainteresowałam się szczególnie,spojrzałam i pomyślałam, że "ooo prosze, zrobiła sobie sesje rozbieraną", tyle. Dopiero od Ciebie się o "aferze" dowiedziałam. A wiem, że była w tamtej akcji "Nie wstydzę się Jezusa", bo sama do niej należę.

  OdpowiedzUsuń
 4. PS Zgłaszaj kiedy tylko zechcesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. widzialam cos na wirtualnej ze jakas afera byla ale tylko przeczytalam tytuly i tyle

  adam i ewa tez chodzili na golasa
  wiec jaki problem :P


  co do komentarza u mnie to moja droga, kubeczek robiony specjalnie dla mnie
  drugiego takie na ziemi nie ma
  to kubki dla wolontariuszy robione na specjalne zamówienie Polonii
  co do samego wolontariatu to powoli ludzie się buntują, bo organizacja jest coraz gorsza, ale ogólnie nasza drużyna schodzi na psy
  organizacja kuleje na wszystkich polach
  pociągnę do końca sezonu, a później zobaczymy

  uwielbiam laski na wysokich obcasach, które przychodzą na mecz
  biorąc pod uwagę stan naszego stadionu to musi to być nie lada wyzwanie

  OdpowiedzUsuń