wtorek, 15 stycznia 2013

Co Ci przypomina?...

Słuchając wczoraj wieczorem radia, usłyszałam w nim słynne "Final countdown". Jako fance żużla skojarzyło mi się z licznymi imprezami, których było nieformalnym hymnem. Przy tej okazji moje myśli zawędrowały też do innych piosenek, które wywołują we mnie żużlowe wspomnienia. Są to:


Tak, słynne "Eye of the tiger"-nieformalny hymn mojego klubu. Towarzyszy meczom żużlowym, nie tylko z mojego miasta, oid dawna. Na stadionie przy Wrzesińskiej jest, odkąd chodzę i odkąd pamiętam, więc nic dziwnego, że gdy słyszę tę piosenkę, mam tylko jedno skojarzenie.


"Orła cień". Kiczowate, stare, ale przecież symbolem naszego klubu jest orzeł..."Orła cień" to stały element stadionowego rytuału. Związane z naszym klubem jak poranek ze wstaniem słońca. Po prostu.

Wspomniane "Final countdown". Nie znam meczu otwierającego sezon bez tego przeboju:)

Teraz będzie dziwnie...Uwaga:)
Tak, ta piosenka uświetniała mecze Unibaksu, gdy kilka lat temu organizowano plebiscyt na najprzystojniejszego zawodnika tej drużyny. Głosować nie głosowałam, ale piosenka kojarzy mi się właśnie z tym.
"Ale ty palisz papierosy", do którego (teledysk nieoryginalny, zaznaczam) link daję powyżej, to super-hit, który kilka lat temu gościł ciągle na meczach Apatora:) Zawsze śmiać mi się chciało, gdy to słyszałam...Zabawne, zwłaszcza to o słoninie:) Zresztą, posłuchajcie i oceńcie:)


No i nieśmirtelne Queen..."We are the champions" towarzyszy wieeelu imprezom, raz śpiewałam, gdy były powody, a raz nie:( A "We will rock you" to kolejny nieformalny hymn mojego klubu. Ogólnie lubię Queen, mam to zakodowane w genach od mamuśki, a żużel to jeszcze jeden powód, by je lubić:)
To taki mały wyciąg z moich "kultowych" piosenek. Pewnie jeszcze jakieś były, ale nie pamiętam...A Wy macie takie piosenki, które z czymś Wam się kojarzą, np. ze sportem?... Z chęcią się dowiem:)

8 komentarzy:

 1. dla mnie dużo rzeczy kojarzy się z kawałkiem simple plan - summer paradise : )

  OdpowiedzUsuń
 2. piosenek, które kojarzą mi się z czymś jest zwyczajnie mnóstwo. ze sportem w prawdzie nie kojarzy mi się nic, moja ignorancja nie znam granic. no może pomijając zagrywane na śmierć we are the champions kiedy drużyna koszykarska z mojego miasta zdobyła tytuł mistrza Polski...
  jednak co do innych wydarzeń w moim życiu, najczęściej kojarzą mi się z koncertami, na których byłam. jest też sporo piosenek, których nie łączę z żadnym konkretnym wydarzeniem, jednak mają dla mnie smak lata. w środku zimy - idealne

  OdpowiedzUsuń
 3. a mnie się kojarzy tylko ,,pieśń o małym rycerzu'' śpiewana na meczach siatkówki <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie mecze żużlowe kojarzą się głównie z z piosenką "Więc chodź pomaluj mój świat" Zawsze przed meczami Stali cały stadion ją śpiewał :)
  I taka moje osobiste skojarzenie, to Cheryl "Call My Name" Ta piosenka leciała w radiu jak jechałam i wracałam z meczu Stal Gorzów - Azoty Tauron Tarnów w lipcu 2012 :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam takich piosenek, ponieważ nigdy się nad tym nie zastanawiałam ;p

  Wiem, że możesz to odebrać za SPAM, ale proszę:
  Mniej serce i pomóż zwierzakom, one cię potrzebują, proszę WEJDŹ:
  http://natolatekswiat.blogspot.com/2013/01/pomoz-okaz-serce.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Kojarzę z tego wszystkiego tylko Orła... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja mam mnóstwo piosenek, które kojarzą mi się z siatkówką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście też 'Pieśń o małym rycerzu' i klasyk ''We are the champions '' ale też ACDC-thunderstruck (zawsze puszczane jest na meczach Resovi), 'Nic nie może przecież wiecznie trwac', no i piosenka Echo z tego filmiku (http://www.youtube.com/watch?v=asy_mlDHyBM) kocham ją po prostu *-*
   i wiele innych długo by wymieniac

   Usuń