sobota, 15 września 2012

Krytycznie o...

Tak,będzie krytycznie,bo kilka rzeczy muszę "zjechać"...Wkurzają mnie.
1."Ugotowani" w TVN,czyli polska wersja "Come dine with me".Poświęciłam dzisiaj czas na ten program i...wkurzyłam się.Jest to-moim skromnym zdaniem-o wiele gorsze od oryginału.W wersji brytyjskiej było większe zróżnicowanie wielkości miast,klas społecznych uczestników itp.-był więc i aktor z Londynu,i samotna matka z małej miejscowości.A u nas?U nas lokalizacja jest pewnie dyktowana obecnością pewnego sponsorującego marketu,stąd mamy same duże miasta-Poznań,Wrocław,Warszawę itp.No i są w nim sami państwo w stylu:prawniczka,menedżer itp.Sami dziani ludzie z wypasionymi chatami.Aż dół bierze.
2.Z nudów,do towarzystwa dla mamuśki,obejrzałam odcinek 5.sezonu "Czasu honoru".Zaznaczam,przedtem nie oglądałam,a II wojna raczej mnie nie interesuje.Dlatego nie spodobało mi się.Nie pytajcie mnie,dlaczego.Znudziło mnie i basta.
3.Bardziej przyziemnie:znowu wkurzyła mnie kuzynka D.Ni z gruchy,ni z pietruchy przysłała mi SMS,co tam u mnie.Ja jej,że niezbyt,bo jestem zła,że nie jadę do Torunia,i jeszcze ta poprawa...a ona odpowiedziała mi,że "ludzie mają większe zmartwienia".Ja:"Ale dla mnie to są aktualnie największe zmartwienia"i na tym korespondencja się urwała.Jak zwykle mnie nie rozumie.I nie zrozumie nigdy.
4.Krytycznie wypowiem się też o inteligencji/empatii mojego szanownego tatusia.ja go co chwilę zasypuję pytaniami,czy pojedziemy jutro do Torunia,a on mnie zbywa albo odpowiada,że nie.Wkurzyłam się.
Przy okazji oglądania wiadomego programu kulinarnego wyszło na to,że chyba nie jestem taka jak wszystkie kobiety,albo cuś...Podczas gdy one opiewały urodę(rzekomą moim zdaniem)pana Jacka,jednego z uczestników,ja zastanawiałam się:ale o co kaman?".Zwyczajny facet,nawet lekko niefajny z tymi zbyt długimi włosami...ugghhh.Ależ ja jestem dziwna...

3 komentarze:

 1. Co do 'ugotowanych' nie lubie tego programu- wydaje sie taki sztuczny i faktycznie ogranicza swoje pole manewru do wyższych klas , osoba ktora potrafi dobrze gotować a nie ma wypasionej chaty, nie dostanie się tam za nic.. życie..POlSka..
  Czas Honoru - pierwszy sezo oglądałam i powiem Ci, żee to chyba najlepsy polski serial jaki wyemitowali ;)
  Co do ludzi, to nie każdy nas rozumie i nie każdego dane nam jest zroumieć, różnica charakterów - co jest piękne na tym świecie ;))
  a jak Tato nie chce Cie zabrać do Torunia - jest dużo innych opcji, bus,pociąg, autostop ;d

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,"Ugotowani"są pod tym względem naprawdę wkurzający.Ale to jest Polska właśnie.
   "Czasu honoru"nie polubiłam i już pewnie nie polubię,ale moi rodzice są fanami.Niech sobie oglądają,jak chcą.
   Z kuzynką nie gadam,dopóki mi nie przejdzie(a jestem pamiętliwa,więc to może potrwać).A Toruń już sobie odpuściłam.Trudno...

   Usuń
 2. jak się ma podły humor to nawet na kanapki się krzyczy - znam z autopsji. Kuzynka trochę nietaktownie się zachowała, chyba wpadła na zły pomysł pocieszania. -.-

  OdpowiedzUsuń